Vönöcki lányok, mi lesz veletek?

Falusi elvándorlás az 1950-es években Korábbi írásaimban Kenyeri és Rábakecskéd mellett igyekeztem feleleveníteni egy-egy érdekes történetet a környező településekről is. A napokban tudatosult bennem, hogy a falunkkal szomszédos Vönöck ezidáig kevesebb figyelmet kapott itt a KenyeriBlog oldalon. Ezt a hiányosságot most pótolom. Kérem tartsanak velem az 1950-es évek végére, amikor az a veszély fenyegette Vönöcköt,…

Tovább olvasom